Radyofrekans ile Yüz Gençleştirme

REGEN TRIPOLLAR RADYOFREKANS

RF belirli bir frekansta elektrotlar (kutup) vasıtasıyla elektrik akımını vücuttan geçirerek dokuların etkin ve güvenli bir şekilde ısınmasına yardımcı olur. Elektrik akımı kapalı bir devreden akarak cilt katmanlarından geçerken katmanların direncine bağlı olarak ısı üretir. Tripollar teknolojisi RF akımını 3 veya daha fazla elektrotlar arasında odaklaştırır ve enerjinin sadece uygulama alanında kalmasını sağlar.

Sistem, her bir bölgede, epidermiste bir yaralanmaya sebep olmaksızın, eşzamanlı olarak alt ve üst cilt katmanlarında ısı oluşturur. Yüzeysel ve derin yağ tabakalarının işleme tabi tutulması yağ hücrelerinin büzüşmesini, kolajen fiberlerinin kasılmasını ve kolajen üretiminin artmasını sağlamaya yardımcı olur.

RADYOFREKANS HANGİ AMAÇLA KULLANILIYOR?

Yağ hücrelerine ve kolajene odaklanmış bu ısıtım, vücudun farklı bölgelerinde farklı ihtiyaçlara çözüm üretebilecek niteliktedir. Karın, kalça, baldır gibi yağ birikimine müsait bölgelerde yağ hücrelerinde küçülmeye, bacaklarda selülitli görünümü azaltmaya, kol ve bacak içi gibi gevşemeye müsait bölgelerde tonlama ve toparlama yapılmasına yardımcı olur. Problemli bölgelerde alınan sonuçlar aynı zamanda doku pürüzsüzlüğünü ve çevresel daralmayı da destekler.

RADYOFREKANS NASIL UYGULANIYOR?

Radyofrekans uygulamasının, haftada iki olmak üzere 10–15 seanslar arasında tamamlanması tavsiye edilir. Süre, hedef bölgenin alanına göre 20 ile 60 dakika arasında değişmektedir. Uygulama, ısının üst dokuda daha az hissedilmesini ancak sabit kalmasını sağlayan gliserinle yapılır. Isı özel bir termometreyle sürekli kontrol edilerek tüm işlem sürecinde 41 -43 derecelerde sabit tutulur. Radyofrekans işlemi ağrısızdır. İşlem sonrasında uygulanan bölgede ısıdan kaynaklanan hafif bir kızarıklık gözlemlenebilir ancak kısa zaman içerisinde azalacaktır.

RADYOFREKANSIN ETKİLERİ

Radyofrekans uygulaması ilk seanstan itibaren etki göstermesi beklenmektedir. Hedeflenen sonuca ne kadar seansta ulaşılabileceği uygulanan bölgedeki problemin boyutuyla doğru orantılıdır. Sistem farklı hazır programlarla selülit ve yağ sorunlarında keyifli sonuçlara ulaşmaya yardımcıdır.

KONTRAENDİKASYONLAR

  • 18 yaşından küçüklere
  • Kalp piline sahipse
  • Kanser geçmişi varsa
  • Bağışıklık sistemini azaltan bir rahatsızlığa sahipse (HIV, AIDS v.b.)
  • Hamile ya da emziriyorsa
  • Uygulama bölgesinde ısı ile tetiklenen bir cilt rahatsızlığına sahipse
  • Uygulama bölgesinde metal bir implanta sahipse

Radyofrekans uygulaması yapılamaz.

Radyofrekans yağ parçalama, radyofrekans zayıflama, radyo frekans incelme, radyofrekans kadıköy, radyo frekans bağdat caddesi, radyofrekans kimlere uygulanmaz, radyofrekansın yararları, radyofrekansın zararları